Fraser Valley Secondary Schools Soccer Commission

Subtitle

AAA Girls Standings and Schedule

South Zone Standings
 
 
 
 
 
 
Team
Wins
Ties
Losses
GF
GA
Points
South Delta
3
0
0
18
1
9
Panorama Ridge
2
0  
0
8
0
6
Earl Marriott
1
2
1
4
4
5
Elgin Park 
1
1
1
3
8
4
Sullivan Heights 
0
1
1
2
5
1
Tamanawis
0
0
1
0
2
0
Delta
0
0
3
1
16
0
South Zone Schedule
 
 
 
 
Date
Home
Visitor
Location
Score
Monday, April 9th 
Tamanawis
Panorama Ridge
Newton Athletic Turf
PP
 
Delta
Elgin Park
Dugald Morrison Turf
1-2
 
Earl Marriott
Sullivan Heights 
South Surrey #9  
1-1
 
South Delta 
Bye
 
Wednesday, April 11th 
Tamanawis
Bye
 
South Delta 
Sullivan Heights 
Winskill Park Turf
4-1
 
Earl Marriott
Elgin Park 
South Surrey #9
1-1
 
Panorama Ridge
Delta
Newton Athletic Turf
6-0
Monday, April 16th 
Tamanawis
Earl Marriott
Newton Athletic Turf
0-2
Delta 
South Delta 
Dugald Morrison Turf
0-8
 
Panorama Ridge  
Bye
 
 
Sullivan Heights 
Elgin Park 
Goldstone Park 
PP
Wednesday, April 18th 
Tamanawis
Delta
Newton Athletic Park 
 
 
Earl Marriott
Panorama Ridge
South Meridian 
0-2
 
Elgin Park 
South Delta 
South Surrey Athletic Turf
0-6
Sullivan Heights 
Bye
 
Monday, April 23rd
South Delta 
Tamanawis
Winskill Park Turf
 
 
Earl Marriott  
Bye
 
 
Sullivan Heights 
Delta 
Goldstone Park 
 
 
Elgin Park 
Panorama Ridge
South Surrey Athletic Turf
 
Wednesday, April 25th 
Elgin Park 
Tamanawis
South Surrey Athletic Turf
 
Panorama Ridge
Sullivan Heights 
Newton Athletic Turf
 
 
Delta 
Bye
 
 
South Delta 
Earl Marriott
Winskill Park Turf
 
Monday, April 30th 
Sullivan Heights 
Tamanawis
Goldstone Park 
 
 
Elgin Park 
Bye
 
 
Panorama Ridge
South Delta 
Newton Athletic Turf
 
 
Delta
Earl Marriott
Dugald Morrison Turf
 
Wednesday, May 2nd 
Tamanawis
Panorama Ridge
Newton Athletic Turf
 
 
Sullivan Heights
Elgin Park 
Goldstone Park 
 
West Zone Standings
 
 
 
 
 
 
Team
  Wins
  Ties
  Losses
  GF
  GA
 Points
Enver Creek 
3
  0
  0
  12
1
  9  
Fleetwood Park
  2
  1
  0
  8
  1
   7
Lord Tweedsmuir
  2
  0
  1
  11
  3
  6 
North Surrey 
  2
  0
  1
  6
  4
  6 
Clayton Heights
1
  1
  2
  9
9
  4
LA Matheson 
  0
  1
  3
  1
  12
   1
Queen Elizabeth 
  0
  1
  3
  0
  17
   1
West Zone Schedule
 
 
 
 
Date
  Home
  Visitor
  Location
 Score
  Monday, April 9th 
  Fleetwood Park
  LA Matheson
  Fleetwood Park
  4-0
  Queen Elizabeth
  Clayton Heights
  Queen Elizabeth
  0-7 
 
  Lord Tweedsmuir
  Enver Creek
Cloverdale Athletic 3:00 kickoff
  1-2
 
  North Surrey
  Bye
 
 
  Wednesday, April 11th 
  Enver Creek
  Queen Elizabeth
  Enver Creek
  6-0
 
  Clayton Heights
  Fleetwood Park
  Cloverdale Athletic
  1-1
 
 LA Matheson
 North Surrey
  LA Matheson 3:00 kickoff
  1-2
 
 Lord Tweedsmuir
 Bye
 
 
 Monday, April 16th 
 Queen Elizabeth
 North Surrey
 Queen Elizabeth
 0-4 
 
 Lord Tweedsmuir
 LA Matheson
 Cloverdale Athletic 3:00 kickoff
6-0  
 
 Enver Creek
 Clayton Heights
 Enver Creek
4-0  
 
 Fleetwood Park 
 Bye
 
 Wednesday, April 18th 
 Clayton Heights
 Lord Tweedsmuir
 Cloverdale Athletic
  1-4 
 
 LA Matheson
 Queen Elizabeth
  Newton Athletic #1
  0-0
 
 North Surrey
 Fleetwood Park
 North Surrey
  0-3
 
 Enver Creek
 Bye
 
 
 Monday, April 23rd
 Lord Tweedsmuir
 Fleetwood Park
 Cloverdale Athletic 3:00 kickoff
 
 
 Enver Creek
 North Surrey
 Enver Creek
 
 
 Clayton Heights
 LA Matheson
 Cloverdale Athletic
 
 
 Queen Elizabeth
 Bye
 
 
 Wednesday, April 25th 
 LA Matheson
 Enver Creek
 LA Matheson
 
 
 North Surrey
 Lord Tweedsmuir
 North Surrey
 
 
 Fleetwood Park
 Queen Elizabeth
 Fleetwood Park
 
 
 Clayton Heights
 Bye
 
 
 Monday, April 30th 
 North Surrey
 Clayton Heights
 North Surrey
 
 
 Fleetwood Park
 Enver Creek
 Fleetwood Park
 
 
 Queen Elizabeth
 Lord Tweedsmuir
 Queen Elizabeth
 
 
 LA Matheson 
 Bye
 
 
 Wednesday, May 2nd 
 Make up day
 
 
 
 Friday, May 4th 
 Fraser Valley Meeting
Surrey Golf Course 4:00
 
 
 
Surrey Tier 2 Standings
 
 
 
 
 
 
Team 
  Wins
  Ties
  Losses
  Goals For
 Goals Against
 Points
GUILDFORD PARK
1
   2
  1
     9
    11
    5
FRASER HEIGHTS
  1
   2
  1
    6
     11
   2
KWANTLEN PARK
    3
 
  1
12
    7
   6
PRINCESS MARGARET
  1
   2
    6
    9
1
FRANK HURT
  1
  1
  1
   3
   2
   4
Surrey Tier 2 Schedule
 
 
 
 
 
Date
 Home
 Visitor
 Location 
 Score
 
  APRIL 4
    GUILDFORD 
  FRASER HEIGHTS
   GUILDFORD
  3-3
 
 
  KWATLEN
  FRANK HURT
  TOM BINNIE
  0-2
 
 
  PRINCESS MARGARET
  bye
 
  APRIL 9
  PRINCESS MARGARET
  FRASER HEIGHTS
  PRINCESS MARGARET
  2-4
 
 
bye
 
 
 
   FRANK HURT
   GUILDFORD
    FRANK HURT
  0-1
 
 APRIL 11
 KWATLEN
 PRINCESS MARGARET
  TOM BINNIE
  3-2
 
 
 FRANK HURT
 FRASER HEIGHTS
  NEWTON
  1-1
 
 
   GUILDFORD
    bye
   GUILDFORD
 
 APRIL 16
bye
 FRANK HURT
 
 
 
 FRASER HEIGHTS
 KWATLEN
  FRASER HEIGHTS
  0-3
 
 
  PRINCESS MARGARET
  GUILDFORD
    NEWTON
2-2
 
 APRIL 18
 FRANK HURT
 PRINCESS MARGARET
  NEWTON
 
 
 
   GUILDFORD
KWATLEN
   GUILDFORD
  3-6
 
 
 FRASER HEIGHTS 
 bye
 
 
 APRIL 23
  FRASER HEIGHTS
  GUILDFORD
  FRASER HEIGHTS
 
 
 
 FRANK HURT
 KWATLEN
  NEWTON
 
 
 
 bye
 PRINCESS MARGARET
 
 
 APRIL 25
 FRASER HEIGHTS
 PRINCESS MARGARET
  FRASER HEIGHTS
 
 
 
 KWATLEN
 bye
 
 
 
  GUILDFORD
  FRANK HURT
    GUILDFORD
 
 
 APRIL 30
 PRINCESS MAGARET
 KWATLEN
  PRINCESS MARGARET
 
 
 
 FRASER HEIGHTS
 FRANK HURT
  FRASER HEIGHTS
 
 
 
  bye
  GUILDFORD
 
 
 MAY 2
 FRANK HURT
bye
 
 
 
 KWATLEN
 FRASER HEIGHTS
  TOM BINNIE
 
 
 
  GUILDFORD
   PRINCESS MARGARET
    GUILDFORD
 
 
 MAY 7
 PRINCESS MARGARET
 FRANK HURT
  PRINCESS MARGARET
 
 
 
  KWATLEN
   GUILFORD
  TOM BINNIE
 
 
 
 bye
 FRASER HEIGHTS
 
 
 MAY 14
 1st
4th  (GAME 1)
 
 
 
 
2nd
 3rd (GAME 2)
 
 
 
 MAY 16
winner game 1
  winner game 2 
  higher seed home
 
 
 
  losser game 1
 losser game 2
  higher seed home
 
 
 
 
 
North Zone Standings
 
 
 
 
 
 
Team
 Wins
 Ties
 Losses
 GF
 GA
 Points
Charles Best
    4
  0
  0
    3 1
 3
     1 2
  Centennial
   3
  0
   1
    1 5
 1
    9
 Riverside
   3
  0
   1
    5
   6
     9
 Heritage Woods
  2
   1
  1
     17
   12
     9
Terry Fox
   2
  1
   1
   1 2
     7
    7
Gleneagle
   1
  0
   3
     5
    1 8
    3
Thomas Haney
  0
  0
    4
   7
     2 6
   0 
Port Moody
  0
  0
    4
   1
    2 1
   0
North Zone Schedule
 
 
 
 
Date
 Home
 Visitor
 Location
 Score
 Monday,  APRIL 9
  HERITAGE WOODS
  TERRY FOX
  HWoods turf
 4 - 4
 
  RIVERSIDE
  GLENEAGLE
  Gates Park old turf
  3 - 1
 
  CHARLES BEST
  PORT MOODY
  Best turf
 8  - 0
 
  CENTENNIAL
  THOMAS HANEY
  CTC West
 6 - 0
 
 
 
 
 Wednesday, APRIL 11
  RIVERSIDE
 CENTENNIAL
 Gates Park old turf
 1 - 0
 
  PORT MOODY
 HERITAGE WOODS
 PMTC
 0 - 5
 
 TERRY FOX
 GLENEAGLE
 Terry Fox grass
 4 - 1
 THOMAS HANEY
 CHARLES BEST
 THaney grass
 3 - 9
 
 
 
 
 
 Monday, APRIL 16
 TERRY FOX
 RIVERSIDE
 Terry Fox grass
  0 - 1
 
 GLENEAGLE
 CHARLES BEST
 CTC West
   0 - 9
 
 PORT MOODY
 CENTENNIAL
 PMTC
  0 - 4
 
 HERITAGE WOODS
 THOMAS HANEY
HWoods turf
  8 - 3
 
 
 
 
 
 Wednesday, APRIL 23
 TERRY FOX
PORT MOODY
Terry Fox grass 
  4 - 1
HERITAGE WOODS 
CENTENNIAL 
HWoods turf 
  0 - 5
 
RIVERSIDE 
CHARLES BEST
Gates Park old turf 
0   - 5
 
THOMAS HANEY 
GLENEAGLE 
 THaney grass
  1 - 3
 
 
 
 
 
 Monday, APRIL 23
CHARLES BEST 
HERITAGE WOODS 
 Best turf
 
 
GLENEAGLE
PORT MOODY 
 CTC East
 
 
CENTENNIAL 
TERRY FOX
 CTC West
 
 
RIVERSIDE  
 THOMAS HANEY 
Gates Park old turf  
 
 
 
 
 
 
 Wednesday, APRIL 25
PORT MOODY 
RIVERSIDE   
PMTC
 
 
CENTENNIAL 
CHARLES BEST
CTC West 
 
 
GLENEAGLE 
HERITAGE WOODS  
CTC East
 
 
TERRY FOX 
THOMAS HANEY
TFox grass
 
 
 
 
 
 
 Monday, APRIL 30
CENTENNIAL 
GLENEAGLE 
CTC West 
 
 
CHARLES BEST 
TERRY FOX
Best Turf
 
HERITAGE WOODS   
RIVERSIDE
HWoods turf
 
 
THOMAS HANEY 
PORT MOODY
THaney grass
 
 
 
 
 
 
  Wednesday, May 2
 4 v 5 Tiebreaker if required
 
 
East Zone Standings
 
 
 
 
 
 
Team
 Wins
 Ties
 Losses
 GF
 GA
 Points
Sardis
    4
   0
    0
    33
    1   
   12
Abbotsford
    3
   0
    0
    15
    0
    9
WJ Mouat
    2
   1
    0
    10
    4
    7
Walnut Grove
    2
   0
    2
    11
    5
    6
Mountain
    1
   1
    2
    13
    8
    4
Brookswood
    1
   0
    3
     5
    19
    3
Chilliwack
    1
   0
    3
     2
    19
    3
Bateman
    0
   0
    3
     0
    25
    0
East Zone Schedule
 
 
 
 
Date
 Home
 Visitor
 Location
 Score
April 9th
  Sardis
  Brookswood
 Sardis Sec
  10-0
  Abbotsford
  Chilliwack
 Abbotsford Sec
  5-0
 
  Mountain
  Bateman
 Mountain Sec
  9-0
 
  Walnut Grove
  WJ Mouat
 Walnut Grove Sec
  1-2
April 11th
  Chilliwack
  Sardis
 Chilliwack Sec
  0-9
 
  Bateman
  Walnut Grove
 Clayborn Middle
  0-4
 
  Brookswood
  Mountain
 Brookswood Sec
  2-1
 April 16th
  Walnut Grove
  Sardis
 Walnut Grove Sec
  1-4
 
  Abbotsford
  Brookswood
 Abbotsford Sec
  7-0
 
  Mountian
  WJ Mouat
 Mountain Sec
  3-3
  Bateman
  Chilliwack
 Clayborn Middle
  0-2
April 18th
 WJ Mouat
  Brookswood
 WJ Mouat Sec
  5-0
 
 Sardis
  Bateman
 Sardis Sec
  10-0
 
 Chilliwack
  Walnut Grove
 Chilliwack Sec
  0-5
 
 Mountain
  Abbotsford
 Mountain Sec
  0-3
April 23rd
 WJ Mouat
  Abbotsford
 WJ Mouat Sec
 
April 25th
 Abbotsford
  Sardis
 Abbotsford Sec
 
 
 Bateman
  WJ Mouat
 Clayborn Middle
 
 
 Chilliwack
  Mountain
 Chilliwack Sec
 
 Brookswood
  Walnut Grove
 Brookswood Sec
 
 April 30th
 Brookswood
  Chilliwack
 Brookswood Sec
 
 
 Mountain
  Walnut Grove
 Mounatin Sec
 
 
 Abbotsford
  Bateman
 Abbotsford Sec
 
 Sardis
  WJ Mouat
 Sardis Sec
 
May 2nd
 WJ Mouat
  Chilliwack
 WJ Mouat Sec
 
 
 Brookswod
  Bateman
 Brookswood Sec
 
 
 Sardis 
  Mountain
 Sardis Sec
 
 
 Walnut Grove 
  Abbotsford
 Walnut Grove Sec
 
 May 4th
 FV Seeding Meeting
 Surrey Golf Course
  4 PM