Fraser Valley Secondary Schools Soccer Commission

Subtitle

AA Standings and Schedule

North Zone Standings
 
 
 
Click to edit table header
Team
 GP
 Wins
 Ties
 Losses
 GF
 GA
 Points
  Archbishop Carney
  4
3
  1
  0
16
  2
10
  Pitt Meadows
  4
3
  1
  0
15
  4
10
  SRT
  4
2
  0
 2
6
  12
6
  Holy Cross
  4  
1
  0
  3
7
  10
3
  Westview
  4
0
  0
  4
 3  
  21
0
North Zone Schedule
 
Date
 Home
 Visitor
 Location
 Score
Monday, April 9th
  Archbishop Carney
  SRT
 Archbishop Carney (Grass)
  4-0
  Westview
  Pitt Meadows
 Westview  (Turf)
  1-6
 
 
 
Wednesday, April 11th
  SRT
  Westview
  SRT (Turf)
  3-2
 
 
 
 
 
Monday, April 16th
  Pitt Meadows
Holy Cross
Pitt Meadows  (Turf)
3:00pm Start
   1-0
Click to edit text
 
 
 
Wednesday, April 18th
  Westview
  Archbishop Carney
Westview (turf)
  0-5
  Pitt Meadows
  SRT
Pitt Meadows  (Turf)
  6-1
 
 
 
 
Monday, April 23rd
Archbishop Carney
  Pitt Meadows
 Archbishop Carney (Grass)
  2-2
 SRT
 Holy Cross
 SRT (Turf)
  2-0
 
 
 
 
 
Wednesday, April 25th
 Holy Cross
 Archbishop Carney
  Hjorth Road Park 
  0-5
 
 
 
 
Monday, April 30th
 Holy Cross
 Westcview
  Hjorth Road Park (turf)
  7-2
 
 
 
 
 Wednesday, May 2nd
 Fraser Valley Playoff
 Cross-Over Games
 
 
West Zone Standings
 
 
 
 
 
Teams
 GP
 Wins
 Ties
 Losses
 GF
 GA
 Points
  Langley Fund.
 6 
  5 
  0
  1
 25 
  6
 15 
  Burnsview
 6
  4
  1
  1
 17
  14
 13
  Southridge
 6
  4
  0
  2
 13
  11
 12
  North Delta
 6
  3
  0
  3
  18
  16
  9
  Langley Sec.
 6 
  2
  0
  4 
  18
  15
  6
  DW Poppy
 5
  1
  0
  4
  15
  25
  3
  Delview
 5
  0
  1
  4
  7
  21
  1
West Zone Schedule
 
 
 
 
Date
  Home
  Visitor
  Location
 Score
  Monday- April 9th
  Langley Sec.
  DW Poppy
  Langley Sec.
  8-3
 
  Burnsview
  Delview
  Mackie Park Turf
  3-3
  Southridge
  Langley Fundamental
 Southridge (Front Grass)
  2-3
 
 
 
 
 
 Wednesday- April 11th
  North Delta
  Burnsview
  Delsom Turf
  0-2
 
  DW Poppy
  Langley Fundamental
Aldergrove Athletic Park
  4-3
 
  Delview
  Southridge
  Mackie Park Turf
  1-3
 
 
 
 
 Monday- April 16th
 Southridge
 DW Poppy
 Southridge (Front Grass)
  2-1
 
 Langley Fundamental
 North Delta
  Noel Booth Turf
  5-0
 
 
 
 
 
  Wednesday- April 18th
 Delview
 North Delta
  Delsome Turf
  1-6
 
 Southridge
 Langley Sec.
 Southridge (Front Grass)
  3-1
 
 Langley Fundamental
 Burnsview
  Noel Booth Turf
  4-0
 
 
 
 
 
 Monday- April 23rd
Delview
 Langley Fundamental
  Delsom Turf
  0-5
 
DW Poppy
 Burnsview
Aldergrove Athletic Park
  3-4
 
 
 
 
  Tuesday-April 24th
Langley Sec.
 North Delta
  Langley Sec.
  2-3
 
 
 
 
 Wednesday- April 25th
Burnsview
  Southridge
  Mackie Park Turf
  4-1
 
Langley Sec.
  Delview
  Langley Sec.
  4-2
 
North Delta
  DW Poppy
  Delsom Turf
  8-4
 
 
 
 
 
  Thursday- April 26th
 Burnsview
 Langley Sec.
  Delsom Turf
  4-3
 
 
 
 
 
  Monday- April 30th
 North Delta
 Southridge
  Delsom Turf
  1-2
 
 DW Poppy
 Delview
  Aldergrove Athletic Park
Click to edit text
 
 
 
 
  Tuesday- May 1st
 Langley Fundamental
  Langley Sec.
  Noel Booth Turf
  5-0
East Zone Standings
 
 
 
 
 
Team
 GP
 Wins
 Ties
 Losses
 GF
 GA
 Points
 GWG
 4  
   4  
  0
  0
   14  
   5 
   12  
  SJB
 4
   2
  1
  1
    7
    2
   7
  MEI
 4
   2
  0
  2
   13
    5
   6
  Abby Traditional
 4  
  1
  1
  2
   9  
   11  
   4
  Abby Christian
 4
  0
  0
  4
  1
   21
   0
 East Zone Schedule 
 
 
 
 
Date
 Home
 Visitor
 Location
  Score
Wednesday April 4th
GWG
 Abbotsford Christian
GWG Secondary
  5-0
 
 
 
Monday April 9th 
  SJB
  MEI
  SJB Secondary School
  1-0 
*MEI Forfiet 
 
 
 
 
Wednesday April 11th
  MEI
  GWG
  MEI Secondary
  3-4
 
  Abbotsford Traditional
  Abbotsford Christian
  Abbotsford Exhibition Park
  6-1
 
 
 
 
Monday April 16th
  GWG
 SJB
  GWG Secondary
 1-0
 
 
 
 
 Wednesday April 18th
 Abbotsford Christian
SJB
 Abbotsford Exhibition Park
  0-5
 
 MEI
 Abbotsford Traditional
 MEI Secondary
  5-0
 
 
 
 
 
 Monday April 23rd
 MEI
 Abbotsford Christian
 MEI Secondary
  5-0
 Abbotsford Traditional
 GWG
Abbotsford Exhibition Park
  2-4
 
 
 
 
 
Click to edit text
 
 
 Monday April 30th
SJB
 Abbotsford Traditional
 SJB Secondary
 1-1
 
 
 
 
 
 Wednesday May 2nd
 Fraser Velley Playoffs
 Cross-Over Games