Fraser Valley Secondary Schools Soccer Commission

Subtitle

Zone Contact Information - Boys

AAA Contact Information
 
 
 
 School 
 League
 Coaches
 Contact Information
 Abbotsford
 East
 Dean Fetterly 
 Centennial
 North
 Kevin Comeau, Larry Moro
 Charles Best
 North 
 Dave Jones
 Chilliwack 
 East
 Rick Joe
 Clayton Heights
 West
 David Doubleday, Carolyn Bell
 Elgin Park 
 West
 Lindsay Henderson, Robert Krznaric
 Enver Creek
 West
 Jeet Sujan, Ryan Green
 Fleetwood Park
 West
 Sunny Uppal, Shaun McLoughlin
 Fraser Heights
 West
 Andrew Gonsales, Larry Mainella 
 Gleneagle
 North 
 Roberto Ramogida, Frank Abbinante
 Guildford Park 
 West
 Rob Puharich
 Heritage Woods
 North  
 Mike Viveiros, Paul Aitken
 Johnston Heights
 West
 Dan Morgan
 Kwantlen Park
 West
 Parm Dhamrait, Marion Bigot
 LA Matheson
 West
 Manny Sahota
 Lord Tweedsmuir
 West
 Joe Frew, Hollie Overgaard
 Panorama Ridge
 West
 Derek Duke, Darrell Fast
 Pinetree
 North
 Steve Jack
 Port Moody
 North
 Edward Roberts
 Princess Margaret
 Paulo Sarmento, Peter Sahota
 Queen Elizabeth 
 West
 Tavis Bowie
 RE Mountain
 East
 Mark Donkers
 Riverside 
 North 
 Ty Kelt, Clarence Chee
 Sardis
 East
 Richard Tagle, Shaun Calver
 Seaquam 
 South
 Samantha Whitenshaw
 Semiahmoo
 South
 Roger Rizzo
 South Delta
 South
 Stephen Burns, Brent Sweeney
 Sullivan Heights
 South
 Gary Atwal
 Tamanawis
 Paul Rai
 Terry Fox
 North
 John Murphy, Dustin Corpuz
 Thomas Haney 
 North 
 Kevin Mahal 
 Walnut Grove
 East
 Glenn Johnston, Paul Favaro, 
 Doug McEachern
 Yale
 East
 Chris Lee
AA Contact Information 
 
 
 
 School 
 Zone
 Coaches
 Contact Information
 Abbotsford Christian
 East
 Koen Beugelink
 Abbotsford Traditional
 East
 Iqbal Braich 
 Aldergrove
 East
 Weston Wedan
 Archbishop Carney
 North
 Mate Zvicer, Giorgio Santoro
 Brookswood 
 Justin Rettig
 Burnsview
 West
 Scott Masse
 Delview
 West
 Diaz Kambere
 DW Poppy
 Kyle Barry
 Garibaldi
 North 
 Heather Holland,  
 David Whitfield, Kevin Whalan
 GW Graham
 East
 Shane Mummery
 Hope
 East
 Jeremy Smith
 Langley Christian
 
 Grady Killick, Dave Callaghan
 Langley Fundamental
 Tamera Shearon 
 Langley Secondary 
 East
 Angelo Pulice
 MEI 
 East
 Gary Funk, Dan Penner
 North Delta
 West
 TBA
 Pacific Academy
 West
 Dave Stonely, Werner Engler
 Pitt Meadows
 North 
 Mike Oldridge
 Rick Hansen
 East
 Stephen Fowler
 Samuel Robertson Technical
 North 
 Randy Faresin
 Sands
 West
 Lucas Serres, Eric Fahrmann
 St. John Brebeuf
 East
 Alec Gloanec, Young Shin
 Surrey Christian
 West
 Doug Stuart, David Triemstra
 Westview
 North 
 Dennis Schmidt
A Contact Information 
 
 
 
 School 
 Zone
 Coaches
 Contact Information
 Agassiz
 
 Kyle Dickey
 Credo Christian
 
 Tom Vanderhorst
 Dasmesh
 Scott Walton
 Highroad Academy
 
 Mike Neudorf
 Meadowridge
 Nick Jackson, Mark Conaghan
 Southpointe
 
 Terry Naso, Jose Acevedo
 Southridge
 Ben Hinson, Gordon Smith
 Unity Christian
 Eric Atsma, Jason Van Wyk, Brad Driesen
 White Rock Christian
 
 
 
Junior Contact Information
 
 
 
 School 
 Zone
 Coaches
 Contact Information
 Aldergrove
 East
 Art Glauser
 Archbishop Carney
 North
 Marco Arruda
 Burnsview
 Delta
 Curtis Miller
 Charles Best
 North 
 Alfonso Napoletano
 Clayton Heights
 Surrey
 Nigel Fisher
 Delview
 Delta
 Trevana Spilchen, Primo Espiratu
 Earl Marriott
 Surrey 
 Chris Fraser
 Enver Creek 
 Surrey
 James Porpaczy
 Frank Hurt
 Surrey 
 Mike Stickley, Steve Semren 
 Gleneagle
 North 
 Ali Tootian
 Heritage Woods
 North
 Paul Aitken
 LA Matheson
 West
 Manny Sahota
 Langley Fundamental
 East
 Tamara Shearon 
 Lord Tweedsmuir
 Surrey
 Jon Pettigrew
 North Delta
 Delta
 Ryan Sohi, Trevor Rosencrans
 Panorama Ridge
 Surrey 
 Paul Nowakowski, Darryl Vanderark
 Princess Margaret
 Surrey 
 Harshaan Randhawa
 Port Moody
 North
 Anthony Marrello
 Queen Elizabeth
 Surrey
 Shawn Klein
 Rick Hansen
 East
 Lorne Cairns, Adam Verheyen
 Riverside
 North
 Jack Bale
 Seaquam 
 Delta
 Jerry Szakun 
 Semiahmoo
 Surrey
 Kamal Aujla
 Tamanawis
 Surrey
 Blake Erickson
 Terry Fox
 North
 Doug Corbett
Grade 8/9 Contact Information 
 
 
 School 
 Zone
 Coaches
 Contact Information
 Agassiz
 East
 Alistair McLachlan
 Archbishop Carney
 North
 Matthew Manfron
 Brookswood
 East
 Carl Hunter
 Credo Christian
 East
 Leroy VanSpronsen
 Rod VanSponsen
 Eugene Reimer
 East
 Robb Rutley, Alex Newby, 
 Milan Francisty
 DW Poppy
 East
 Lowell Geddart
 Earl Marriott
 Surrey
 Chris Fraser
 Elgin Park 
 Surrey 
 Lindsay Henderson,
 Robert Krznaric
 Fleetwood Park 
 Surrey 
 
 
 Garibaldi
 North
 Heather Holland
 Guildford Park 
 Surrey 
 Marcelo Dudka
 GW Graham
 East
 Courtney See, James Sutter
 Kwantlen Park
 Surrey
 Hussan Riasat
 LA Matheson
 Surrey
 Marik Sandhu
 Lord Tweedsmuir
 Surrey
 Jason Dosanjh
 Maple Ridge
 North 
 Lance Kraus
 North Surrey 
 Surrey 
 Jesse Bourgeois
 Panorama Ridge
 Surrey 
 TBA
 
 Pitt Meadows
 North 
 Matthew Mikes
 Princess Margaret
 Surrey 
 Les Bezeredi
 Queen Elizabeth - Grade 8
 Surrey
 Sukh Badwal
 Queen Elizabeth - Grade 9
 Surrey
 Lewis Howells
 Samuel Robertson Technical
 North 
 Steve Demos
 Seaquam 
 Delta
 Al Lal
 Semiahmoo
 Surrey
 Bryan Ference
 Southridge
 Surrey
 Erin-Marie Alhayek
 Max Sterelyukhin
 Sullivan Heights
 Surrey
 Ryan Neufeld
 Tamanawis
 Surrey
 George Paille
 Thomas Haney 
 North 
 Paul Franco, Glenn Urquhart
 Vedder Middle 
 East
 Tim Murphy, Steve Cecchi