Fraser Valley Secondary Schools Soccer Commission

Subtitle

Teams and Coaches Information

Contact Information for 2017 Girls Soccer

Triple A 

School League Coaches Contact Information 
Abbotsford Senior EastDean Fetterly [email protected] 
Brookswood East Kristin Hind [email protected] 
Centennial North Larry Moro 
Kevin Comeau
[email protected]
[email protected]
Charles BestNorth Alfonso Napoletano [email protected] 
Chilliwack East Erin Gniwodda[email protected] 
Clayton Heights WestDavid Doubleday[email protected]
DeltaSouth  [email protected] 
Earl Marriott South Tyler Ginther [email protected] 
Elgin Park SouthChris Ellett[email protected] 
Enver Creek WestJeet Sujan [email protected] 
Fraser Heights WestKrista Lewis [email protected] 
Fleetwood Park WestSunny Uppal [email protected] 
Frank HurtTier 2Jennifer MacQuarrie, [email protected] 
Gleneagle North Terai Short[email protected]
Guildford Park Tier 2Marcelo Dudka [email protected] 
Heritage WoodsNorth George Reis,
Julie French 
[email protected]
[email protected] 
Johnston Heights  John Manning [email protected] 
Kwantlen Park Tier 2Dona Wilkie[email protected]
LA Matheson WestManmeet Sahota [email protected] 
Lord Tweedsmuir West Brooke Ludoph [email protected] 
North Delta South Trevor Rosencrans,
Ryan Sohi
[email protected]
[email protected] 
Panorama Ridge WestDarrell Fast,
Derek Duke
[email protected]
[email protected] 
Princess Margaret Tier 2 Shannon O'Brien
Sukh Badwal 
[email protected]
[email protected] 
Queen Elizabeth WestTavis Bowie,
Neil Martin 
[email protected]
[email protected] 
RE Mountain East Chan Oh[email protected] 
RiversideNorth Cindy Cuccione,
Kenny Jamieson 
[email protected]
[email protected] 
Sardis East Richard Tagle[email protected] 
Seaquam South Palmer Kartar [email protected] 
Semiahmoo South Kamal Aujla[email protected] 
South Delta South Stephen Burns,
Brent Sweeney 
[email protected]
[email protected] 
Sullivan Heights South Gary Atwal [email protected] 
TamanawisWestGeorge Paille [email protected] 
Terry Fox North Nicole Hadden,
Jenifer Dalrymple 
[email protected]
[email protected] 
Thomas Haney Kevin Mahal
Glenn Urquhart 
[email protected] 
[email protected]
Walnut GroveEast Selina Miller
Doug McEachern 
[email protected]
[email protected] 
WJ Mouat EastMike Perry[email protected]
Yale East Chris Lee[email protected] 


Double A

School League Coaches Contact Information 
Abbotsford Traditional East Ken Laity [email protected] 
Archbishop Carney Central Giorgio Santoro,
Mate Zvicer 
[email protected]
[email protected] 
BurnsviewWest Steve Couper[email protected] 
Delview WestDiaz Kambere [email protected] 
DW Poppy Nick Chabara
Geoff Labine
Mark Donkers
[email protected]
[email protected] 
[email protected] 
GW GrahamEast TBA[email protected] 
Holy CrossWestAriana Clarke[email protected] 
Langley Fundamental WestTamera Shearon [email protected] 
Langley SecondaryWestAngelo Pulice
Lisa Ellis
Gurp Mahil 
[email protected]
[email protected]
[email protected] 
MEI EastDebbie Peters [email protected] 
Pacific Academy CentralRick Rolleman
Thomas Allen 
[email protected] 
[email protected]
Pitt Meadows CentralMike Oldridge [email protected] 
Rick Hansen EastStephen Fowler       [email protected]
Sands WestKevan Gaull
Eric Fahrmann 
[email protected] 
[email protected]
Samuel RobertsonCentralBrent Crich[email protected] 
St. John Brebeuf  Young Shin  [email protected] 


Single A 

School Coaches Contact Information 
Langley Christian Rachel Bauer 
Bev Beimers
[email protected]
[email protected] 
Credo Christian Shauna Stam[email protected] 
SouthpointeMichaela Staller 
Rob McCall
[email protected]
[email protected] 
Southridge Gordon Smith,
Erin-Marie Higgins 
Max Sterelyukhin
[email protected],
[email protected] 
[email protected]
Surrey Christian David Miedema [email protected] 
Unity Christian Bruce VandenBrink [email protected] 


Junior 

School League Coaches Contact Information 
Aldergrove East Kim Haber [email protected]
Burnsview Delta Chris Roper[email protected]
CentennialNorth Shannon Ward[email protected]
Charles Best North 
Olivia Fournier Shannon Burnham
[email protected] [email protected]
Clayton HeightsSurrey David Doubleday [email protected] 
DelviewDeltaBrianne Miller [email protected] 
Delta DeltaShell Thompson[email protected] 
Enver CreekSurrey Jeet Sujan[email protected]
Fraser Heights Surrey Matt Newton[email protected] 
Gleneagle North Terai Short [email protected] 
Heritage WoodsNorth
Brett Anderson Jeff Whitson
[email protected] [email protected] [email protected]
Lord Tweedsmuir Surrey Jenn Livingston [email protected] 
North SurreySurrey Brent Valente[email protected] 
Panorama Ridge SurreyMatteo Babini[email protected]
Pinetree SeniorNorth Brianne Rioux [email protected] 
Port Moody SeniorNorth Paul Alvaro[email protected] 
Riverside North Christine Hilliard 
Jack Bale
[email protected] 
[email protected]
Sardis EastRichard Tagle [email protected] 
Seaquam Delta B. Fischer[email protected] 
South Delta Delta Trev Spilchen,
Alicia Kurkiewicz 
[email protected]
[email protected] 
Terry Fox NorthStephanie Pagliaro
Britt Walton
[email protected] 
[email protected]


Grade 8/9

School League Coaches Contact Information 
Aldergrove JuniorEast Kim Haber [email protected]
Archbishop Carney North Marco Arruda
Matthew Manfron 
[email protected]
[email protected] 
Brookswood EastCharlotte Fevang [email protected] 
Credo ChristianEastShauna Stam [email protected] 
Earl Marriott Surrey Kerri Hornby 
Taylor Clift
[email protected] 
[email protected]
Fleetwood ParkSurreyRuss Heggie [email protected]
Garibaldi JuniorNorth Kevin Whalan [email protected] 
LA Matheson SurreyManmeet Sahota[email protected] 
Maple RidgeNorth James Logan [email protected] 
Pitt MeadowsNorthSue Haras; Mike Oldridge[email protected]; [email protected]
Princess Margaret Surrey Sally Martin
Paulo Sarmento 
[email protected]
[email protected] 
Queen Elizabeth SurreyJudy Soun,
Sommer Smith 
[email protected] 
Samuel Robertson North Lesley McPherson [email protected]
SemiahmooSurrey ???? 
Sardis JuniorEast Richard Tagle [email protected]
SouthridgeSurreyGordon Smith [email protected] 
Sullivan Heights Surrey Gary Atwal [email protected] 
Tamanawis Surrey Alex Dudley [email protected] 
Thomas Haney NorthKevin Mahal[email protected]
WJ MouatEastJoel McCall [email protected]