Fraser Valley Secondary Schools Soccer Commission

Subtitle

Junior Girls Standings and Schedule
All Surrey Zone information is located at:

http://sssaa.ca/spring-sports/girls-soccer/

Delta Zone Standings
 
 
 
 
 
 
School 
Wins
Ties
Losses
Goals For
Goals Against
Points
Sands
4
0
0
20
5
12
Delview
1  
2
1
7
10
5
South Delta 
1
1
2
7
5
4
Burnsview
1  
1
2
11
14
4
Delta 
0
2
2
6
17
2
Delta Zone Schedule 
 
 
 
 
Date
Home 
Visitor
Location 
Score
Tuesday, April 3rd 
Delview
Burnsview
Delsom Turf
  4-3
 
Delta 
Sands
Dugald Morrison Turf
  1-8
 
South Delta
Bye
 
 
Thursday, April 5th 
Delview
Delta
Delsom Turf
  3-3
 
Sands
South Delta
Mackie Park Turf
  2-1
 
Burnsview
Bye
 
 
Tuesday, April 10th 
Burnsview
Sands
Mackie Park Turf
  3-6
 
Delta
South Delta
Dugald Morrison Turf
  0-4
 
Delview
Bye
 
 
Thursday, April 12th 
Burnsview
South Delta
Delsom Turf
  3-2
 
Sands
Delview
Mackie Park Turf
  4-0
 
Delta
Bye
 
 
Tuesday, April 17th 
South Delta
Delview
Winskill Park Turf
0-0
 
Burnsview
Delta
Delsom Turf
2-2
 
Sands
Bye
 
 
Thursday, April 19th 
Burnsview
Delview
Delsom Turf
 
 
Sands
Delta
Mackie Park Turf
 
 
South Delta 
Bye
 
 
Tuesday, April 24th 
Delta
Delview
Dugald Morrison Turf
 
 
South Delta 
Sands
Winskill Park Turf
 
 
Burnsview
Bye
 
 
Thursday, April 26th 
Sands
Burnsview
Mackie Park Turf
 
 
South Delta
Delta
Winskill Park Turf
 
 
Delview
Bye
 
 
Tuesday, May 1st
South Delta
Burnsview
Winskill Park Turf
 
 
Delview
Sands
Delsom Turf
 
 
Delta 
Bye
 
 
Tuesday, May 3rd
Delview
South Delta
Delsom Turf
 
 
Delta
Burnsview
Dugald Morrison Turf
 
 
Sands
Bye
 
 
Top 3 Teams Qualify For 
FV Championships
 
 
 
North Zone Standings 
 
 
 
 
 
 
School 
Wins
Ties
Losses
Goals For
Goals Against
Points
Charles Best
3
0
1
14
6
9
Centennial 
2
1
1
18
6
7
Riverside
1
1
1
9
6
4
Heritage Woods
2
0
1
6
7
6
Archbishop Carney
1
0
2
6
6
3
Terry Fox
0
0
3
0
22
0
Pinetree Sr (exhibition)
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A 
North Zone Schedule 
Games start @ 3:30 pm
 unless otherwise 
 specfied
 
Date
Home
Visitor
Location 
Score
Thursday, April 5th
Archbishop Carney
Pinetree
Archbishop Carney Grass
N/A
 
Terry Fox
Charles Best
Terry Fox Grass
0-7
 
Centennial 
Heritage Woods
Coquitlam Town Centre Turf (North)
2-3
 
Riverside 
BYE
---
---
Tuesday, April 10th
Heritage Woods
Pinetree
Heritage Woods Turf
N/A  
 
Terry Fox
Archbishop Carney
Terry Fox Grass
0-5
 
Charles Best
Riverside
Charles Best Turf
3-2
 
Centennial 
BYE
---
---
Wednesday, April 11th
Riverside
Centennial
Coquitlam Town Centre Turf (West)
3-3
Thursday, April 12th
Pinetree
Terry Fox
Coquitlam Town Centre (Cunnings)
N/A
Heritage Woods
Charles Best
Heritage Woods Turf
1-4
 
Archbishop Carney
BYE
---
---
Tuesday, April 17th
Charles Best
Pinetree
Charles Best Turf
N/A
 
Riverside
Archbishop Carney
Gates Park Turf
4-0
 
Centennial 
Terry Fox
Coquitlam Town Centre Turf (East)
10-0
 
Heritage Woods
BYE
---
---
Thursday, April 19th
Archbishop Carney
Heritage Woods
Archbishop Carney Grass
1-2
 
Terry Fox
Riverside
Terry Fox Grass
 
Charles Best
Centennial
Charles Best Turf @ 2:30 pm
0-3  
 
Pinetree
BYE
---
---
Tuesday, April 24th
Pinetree
Riverside
Coquitlam Town Centre (Cunnings)
N/A
 
Centennial 
Archbishop Carney
Coquitlam Town Centre Turf (East)
 
Heritage Woods
Terry Fox
Heritage Woods Turf
 
 
Charles Best
BYE
---
---
Thursday, April 26th
Pinetree
Centennial
Coquitlam Town Centre (Cunnings)
N/A
 
Archbishop Carney
Charles Best
Archbishop Carney Grass
 
 
Riverside
Heritage Woods
Gates Park Turf
 
Terry Fox
BYE
---
---
Tuesday, May 1st
WJ Mouat 
North #4
Host TBD
 
North #2 
North #3
 
 
 
North #1
Pinetree
 
 
 
North #6
North #5
 
 
Thursday May 3rd
Surrey 6
Loser Mouat v North #4
Host TBD
 
 
North #1
Winner North #2 v #3
 
 
 
Pinetree
North #6
Coquitlam Town Centre (Cunnings)
 
 
North #5
Loser North #2 v #3
 
 
Top 3 Teams Qualify for
Fraser Valley 
Championships