Fraser Valley Secondary Schools Soccer Commission

Subtitle

Zone Contact Information - Boys

AAA Contact Information
 
 
 
 School 
 League
 Coaches
 Contact Information
 Abbotsford *
 East
 Dean Fetterly 
 Brookswood *
 East
 Justin Rettig
 Centennial *
 North
 Kevin Comeau, Larry Moro, Carlo   Basso
 Charles Best *
 North 
 Dave Jones, Danny Pietramala,   Alfonso Napoletano
 Chilliwack *
 East
 Rick Joe, Miguel Rojas
 Delta
 South 
 Sam Sarai
 
 Earl Marriott *
 South 
 Chris Fraser
 Elgin Park 
 West
 Lindsay Henderson, Robert Krznaric
 Enver Creek *
 West
 Jeet Sujan, Ryan Green
 Fleetwood Park *
 West
 Sunny Uppal, Shaun McLoughlin
 Fraser Heights
 West
 Andrew Gonsales, Larry Mainella 
 Gleneagle *
 North 
 Roberto Ramogida, Frank Abbinante
 Guildford Park *
 West
 Rob Puharich
 Heritage Woods *
 North  
 Mike Viveiros
 Johnston Heights *
 West
 Chris Yun
 Kwantlen Park *
 West
 Raj Rai
 LA Matheson *
 West
 Manny Sahota
 Lord Tweedsmuir
 West
 TBA
 Maple Ridge *
 North 
 Jorge Hernandez, Lance Kraus
 Panorama Ridge *
 West
 Paul Nowakowski, Darryl Vanderark
 Pinetree *
 North
 Steve Jack
 Port Moody *
 North
 Edward Roberts
 Princess Margaret *
 Paulo Sarmento
 Queen Elizabeth *
 West
 Tavis Bowie
 RE Mountain *
 East
 Aidan O'Hara
 Riverside *
 North 
 Ty Kelt, Clarence Chee
 Salish *
 West
 Brooke Ludolph
 Sardis *
 East
 Richard Tagle, Shaun Calver
 Seaquam *
 South
 Samantha Withenshaw
 Semiahmoo *
 South
 Kamal Aujla
 South Delta *
 South
 Stephen Burns, Brent Sweeney
 Sullivan Heights *
 South
 Gary Atwal
 Tamanawis *
 Paul Rai
 Terry Fox *
 North
 John Murphy, Dustin Corpuz
 Walnut Grove *
 East
 Paul Favaro, Doug McEachern
 Yale
 East
 Chris Lee
AA Contact Information 
 
 
 
 School 
 Zone
 Coaches
 Contact Information
 Abbotsford Christian
 East
 Koen Beugelink
 Abbotsford Traditional *
 East
 Iqbal Braich 
 Aldergrove *
 East
 Art Glauser, Jake Tymos
 Archbishop Carney *
 North
 Mate Zvicer, Giorgio Santoro
 Burnsview *
 West
 Tars Malhi
 Clayton Heights *
 West
 David Doubleday
 Delview *
 West
 Diaz Kambere
 DW Poppy *
 East
 Debbie Becker
 Garibaldi *
 North 
 David Whitfield
 Hope
 East
 Jeremy Smith
 Langley Christian *
 East
 Dave Callaghan
 Langley Fundamental *
Click to edit text
 Tamera Shearon 
 Langley Secondary *
 East
 Angelo Pulice, Geoff Labine,  Gurp Mahil
 MEI *
 East
 Gary Funk, Terry Ward
 North Delta *
 West
 Simon Widmann, Trevor   Rosencrans
 Pacific Academy *
 West
 Dave Stonely, Werner Engler
 Pitt Meadows *
 North 
 Mike Oldridge
 Rick Hansen *
 East
 TBA
 Samuel Robertson Technical *
 North 
 Randy Faresin
 Sands *
 West
 Lucas Serres, Eric Fahrmann
 St. John Brebeuf *
 East
 Alec Gloanec
 Thomas Haney*
 North
 Glenn Urquhart, Kevin Mahal
 Surrey Christian *
 West
 Doug Stuart
 Westview *
 North 
 Dennis Schmidt, Connor   Brown
A Contact Information 
 
 
 
 School 
 Zone
 Coaches
 Contact Information
 Agassiz *
 
 Greg Lawley, Leonard Naimi
 Credo Christian *
 
  Shauna Stam
 Dasmesh *
  Thomas Jones
 Highroad Academy *
 
 Brad Luteyn, Stuart Morris
 Meadowridge *
 Scott Spurgeon, Nick Jackson, Mark   Conaghan
 Southpointe *
GVISSA
  Gordon Cogan, Jose Acevedo
 Southridge *
 Ben Hinson, Gordon Smith
 Unity Christian *
 Eric Atsma, Jason Van Wyk, Brad Driesen
Junior Contact Information
 
 
 
 School 
 Zone
 Coaches
 Contact Information
 Archbishop Carney *
 North
 Marco Arruda, Matthew Manfron
 Burnsview *
 Delta
 Curtis Joe
 Charles Best *
 North 
 Greg Pears, Vivienne Royle
 Chilliwack *
 East
 Rick Joe, Joe Mauro
 Delview *
 Delta
 Tim Bonikowsky
 Earl Marriott *
 Surrey 
 Enver Creek *
 Surrey
 James Porpaczy
 Fleetwood Park *
 Surrey
 Shaun McLaughlin
 Frank Hurt
 Surrey 
 Mike Stickley, Steve Semren 
 Fraser Heights *
 Surrey
 Raymond Rojas Peralta
 GW Graham *
 East
 Shane Mummery, Courtney See
 Heritage Woods *
 North
 Paul Aitken
 LA Matheson *
 West
 Jayson Judson
 Langley *
 East
 Aaron Rowe, Thomas Tesan 
 Lord Tweedsmuir
 Surrey
 Jon Pettigrew
 Maple Ridge *
 North 
 Lee Madeiros, Lance Kraus
 North Delta
 Delta
 Ryan Sohi, Trevor Rosencrans
 Panorama Ridge *
 Surrey 
 Derek Duke, Darrell Fast 
 Princess Margaret *
 Surrey 
 Harshaan Randhawa, Michael   Hughes
 Port Moody *
 North
 Anthony Marrello
 Queen Elizabeth *
 Surrey
 Shawn Klein
 Rick Hansen *
 East
 Imran Daniel
 Riverside *
 North
 Clarence Chee
 Salish *
Surrey
 Brooke Ludolph
 Sardis *
 East
 Richard Tagle, Shaun Calver
 Seaquam *
 Delta
 Samantha Withenshaw  
 Semiahmoo *
 Surrey
 Kamal Aujla
 Tamanawis *
 Surrey
 Blake Erickson
 Terry Fox *
 North
 John Murphy, Dustin Corpuz
Grade 8/9 Contact Information 
 
 
 School 
 Zone
 Coaches
 Contact Information
 Brookswood *
 East
 John Koehler
 Credo Christian *
 East
 Jonah Sikma
 DW Poppy *
 East
 Monique Prossegger
 Earl Marriott *
 Surrey
 Elgin Park 
 Surrey 
 Lindsay Henderson,
 Robert Krznaric
 Garibaldi *
 North
 Kevin Whalan
 Guildford Park *
 Surrey 
 Marcelo Dudka
 Kwantlen Park *
 Surrey
 Hussan Riasat
 Langley Fundamental *
 East
 Peter Ladefoged
 LA Matheson *
 Surrey
 David Campagnaro
 North Surrey 
 Surrey 
 Jesse Bourgeois
 Panorama Ridge *
 Surrey 
 Raman Bedi, Gary Sidhu
 Pitt Meadows *
 North 
 Matthew Mikes
 Princess Margaret *
 Surrey 
 Raubie Dillon 
 Queen Elizabeth - Grade 8 *
 Surrey
 Shawn Klein
 Queen Elizabeth - Grade 9 *
 Surrey
 Sukh Badwal
 Samuel Robertson Technical *
 North 
 Steve Demos
 Southridge
 Surrey
 Erin-Marie Alhayek
 Max Sterelyukhin
 St. John Brebeuf *
 East
 James Commerford
 Sullivan Heights *
 Surrey
 Ryan Neufeld
 Surrey Christian *
 Surrey
 Doug Stuart
 Tamanawis *
 Surrey
 Pardip Hundal
 Thomas Haney*
 North 
 Paul Franco, Glenn Urquhart
 Walnut Grove *
 East
 Selina Miller, Aaron Chan