South Fraser Secondary Schools Soccer Commission

Click here to edit subtitle

Junior Girls Standings and Schedule
All Surrey Zone information is located at:

http://sssaa.ca/spring-sports/girls-soccer/

Delta Zone Standings
 
 
 
 
 
 
School 
Wins
Ties
Losses
Goals For
Goals Against
Points
Sands
8
0
0
24
6
24
Delta
5
1
2
16
11
16
Burnsview
2
1
5
13
22
7
Delview
2
0
6
8
13
6
South Delta
2
0
6
5
14
6
Delta Zone Schedule 
 
 
 
 
Date
Home 
Visitor
Location 
Score
Tuesday, April 2nd
Burnsview
Delta 
Mackie Park Turf
3-5
 
Delview
Sands
Delsom Turf
0-3
 
South Delta 
Bye
 
 
Thursday, April 4th 
Delta
Delview
Dugald Morrison Turf
2-1
 
Sands
South Delta 
Mackie Park Turf
6-0
 
Burnsview
Bye
 
 
Tuesday, April 9th 
South Delta
Burnsview
Winskill Park Turf
3-0
 
Delta
Sands
Dugald Park Turf
2-4
 
Delview
Bye
 
 
Thursday, April 11th 
South Delta
Delta
Winskill Park Turf
0-1
 
Delview
Burnsview
Delsom Turf
0-2
 
Sands
Bye
 
 
Tuesday, April 16th 
Delview
South Delta 
Delsom Turf
0-1
 
Sands
Burnsview
Mackie Park Turf
4-1
 
Delta
Bye
 
 
Thursday, April 18th 
Delta
Burnsview
Dugald Park Turf
1-1
 
Sands
Delview
Mackie Park Turf
DV FF
 
South Delta 
Bye
 
 
Tuesday, April 23rd  
Delview
Delta
Delsom Park Turf
1-2
 
South Delta 
Sands
Winskill Park Turf
0-1
 
Burnsview
Bye
 
 
Thursday, April 25th 
Burnsview
South Delta 
Delsom Turf
2-0
 
Sands
Delta
Mackie Park Turf
2-1
 
Delview
Bye
 
 
Tuesday, April 30th
Delta
South Delta 
Dugald Morrison Turf
2-0  
 
Burnsview
Delview
Delsom Turf
2-4
 
Sands
Bye
 
 
Thursday, May 2nd 
South Delta 
Delview
Winskill Park Turf
1-2
 
Burnsview
Sands
Delsom Turf
2-4
 
Delta 
Bye
 
Top 3 Teams
Qualify for 
Fraser Valley
Championships
 
East Zone Standings 
 
 
 
 
 
 
School 
Wins
Ties
Losses
Goals For
Goals Against
Points
Sardis
4
0
0
21
2
12
GW Graham
2
0
2
12
11
6
WJ Mouat
0
0
4
0
20
0
East Zone Schedule 
 
 
 
 
Date
Home
Visitor
Location 
Score
Tuesday, April 2, 2019
Sardis
WJ Mouat
Sardis Secondary (grass)
   5-0
 
GWG 
BYE
 
 
Thursday, April 4, 2019
WJ Mouat
Sardis
Mouat Turf
 Cancelled
 
GWG
BYE
 
 
Tuesday, April 9, 2019
GWG
WJ Mouat
GW Graham (grass)
  5-0
Sardis
BYE
 
 
Tuesday, April 16, 2019
GWG
Sardis
GW Graham (grass) (3pm)
 2 - 6
 
WJ Mouat 
BYE
 
 
Thursday, April 18, 2019
GWG
WJ Mouat
GW Graham (grass)
Cancelled
 
Sardis
BYE
 
 
Tuesday, April 23, 2019
WJ Mouat
Sardis
Mouat Turf
0 - 5
 
GWG 
BYE
 
 
Tuesday, April 30, 2019
WJ Mouat
GWG
Mouat Turf
0 - 5
 
Sardis 
BYE
 
-
Thursday, May 2, 2019
Sardis 
GWG
Sardis Secondary
5-0
 
WJ Mouat 
BYE
 
-
Top 2 Teams Qualify
For Fraser Valley 
Championships
 
 
North Zone Standings 
 
 
 
 
 
School 
Wins
Ties
Losses
Goals For
Goals Against
Points
Maple Ridge
7
0
1
32
5
21
Charles Best 
6
1
1
24
4
19
Centennial
4
1
3
29
16
13
Heritage Woods 
2
0
6
7
23
6
----- Fraser Valley Qualification -----
--------
--------
--------
-------
-------
------
Terry Fox
1
0
4
2
24
3  
Riverside
0
0
5
0
21
Pinetree (Exhibition)
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A 
North Zone Schedule 
Games start @ 3:30 pm
 unless otherwise 
 specfied
 
Date
Home
Visitor
Location 
Score
Tuesday, April 2nd
Centennial
Heritage Woods
Field #3 (West) @ Coq Twn Ctr
2-0
 
Charles Best
Terry Fox
Charles Best Turf
8-0
 
Maple Ridge
Pinetree
Karina Leblanc (School) Turf
N/A
 
Riverside
BYE
---
---
Thursday, April 4th
Hertitage Woods
Charles Best
Hertiage Woods Turf
1-4
 
Riverside
Centennial
Gates Park Turf
0-7
 
Terry Fox
Maple Ridge
Terry Fox Grass
0-8
 
Pinetree
BYE
---
---
Tuesday, April 9th
Centennial
Terry Fox
Field #3 (West) @ Coq Town Ctr
6-1
 
Maple Ridge
Riverside
Karina Leblanc (School) Field
8-0
 
Pinetree
Heritage Woods
Cunnings (#7) @ Coq Twn Ctr
N/A
 
Charles Best
BYE
---
---
Wednesday, April 10th
Riverside
Charles Best
Gates Park Turf
0-2
Thursday, April 11th
Maple Ridge
Centennial
Karina Leblanc (School)  Field
3-1
 
Terry Fox
Pinetree
Terry Fox Grass
N/A
Heritage Woods
BYE
---
---
Tuesday, April 16th
Heritage Woods
Maple Ridge
Heritage Woods Turf
0-3
 
Riverside
Terry Fox
Gates Park Turf
0-1
Charles Best
Pinetree
Charles Best Turf
N/A
 
Centennial
BYE
---
---
Thursday, April 18th
Centennial
Charles Best
Field #3 (West) @ Coq Twn Ctr
1-1
 
Terry Fox
Heritage Woods
Terry Fox Grass 
0-2
 
Pinetree
Riverside
Cunnings (#7) @ Coq Twn Ctr
Cancelled
Maple Ridge
BYE
---
---
Tuesday, April 23th
Heritage Woods
Riverside
Heritage Woods Turf
3-0
 
Charles Best
Maple Ridge
Charles Best Turf
1-0
Pinetree
Centennial
Cunnings (#7) @ Coq Twn Ctr
N/A
Terry Fox
BYE
---
---
Thursday, April 25th
Heritage Woods
Charles Best
Heritage Woods Turf
0-2
 
Maple Ridge
Centennial
Karina Leblanc (School) Turf
4-2
 
Terry Fox
Riverside
Terry Fox
-
Pinetree
BYE
---
---
Tuesday, April 30th
Charles Best
Centennial
Charles Best Turf
6-2
Maple Ridge
Heritage Woods
Karina Leblanc (School) Turf
4-0
 
Riverside
Pinetree
Riverside
-
 
Terry Fox
BYE
---
---
Thursday May 2nd
Charles Best
Maple Ridge
Charles Best Turf
1-2
Centennial
Heritage Woods
Coq Twn Ctr
8-1
 
Pinetree
Terry Fox
Cunnings (#7) @ Coq Twn Ctr
 
Riverside
BYE
---
---
Top 4 Teams Qualify for
Fraser Valley 
Championships
-
-